Close

Топки З водяним контуром

Якщо розглядати камін – як головний пристрій для опалення будинку, то стане зрозуміло, що класичного каміна для цього завдання буде недостатньо. Стандартний камін обігріває максимум дві кімнати, і його ККД залишає бажати кращого, з огляду на те, що камін опалює таким чином, що нагріває тепловими променями елементи меблів або речі в кімнаті, а вони в свою чергу нагрівають повітря. Істотно підвищує показники ККД і ефективність використання камінної топки закритого типу, яка в свою чергу може бути або з повітряним опаленням або виконана як камін з водяним контуром. Розглянемо можливості та переваги другого варіанту.

Для повноцінної системи топлення таким способом знадобиться:

  • Сам камін з водяним контуром, який буде встановлюватися в кімнаті, або в окремому приміщенні
  • Ємність для води з змійовиком
  • Система труб і радіаторів, встановлених в кімнатах
  • втоматичний контролер

Дане опалювальний пристрій являє собою топку, в кожусі якої проходять труби, вода в яких, нагріваючись, нагнітається в труби і подається в батареї в сусідніх кімнатах. Це якщо коротко.

Всі ці складові зливаються воєдино одним з двох доступних способів – відкритою або закритою системою монтажу.

При виборі відкритої системи використовується спеціальний бак, іменований розширювальним. Він розміщується над каміном і для циркуляції води використовується сила гравітації. В даному випадку вода, отримуючи тепло від каміна, передається в систему опалення через теплообмінник. У разі, якщо в системі відбувається надлишок гарячого теплоносія – передбачено, що він повернеться в бак. Але даний варіант монтажу не рекомендується для опалення великого по площі будинку.

Для другого варіанту – закритої системи опалення, використовується розширювальний бак мембранного типу. З нього вода також надходить до теплообмінника камінної топки, а далі рухається вже завдяки використанню циркуляційного насоса. Тому одним з мінусів даного методу є збій системи в разі припинення подачі електроенергії для насоса і можливого подальшого закипання води. Щоб уникнути цього використовується спеціальний змійовик в задній частині топки.

Однак варто звернути увагу, що дана система опалення найчастіше встановлюється як резервна і додаткова, для допомоги твердопаливних котла. Однією такою системою з каміна з водяною сорочкою буде складно впоратися, в сильні морози, з опаленням будинку. Але використанням такого каміна істотно заощаджує паливо, підвищуючи загальний показник ККД.